• Decyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Szkoła Podstawowa w Szynczycach uzyskała dofinansowanie do programu
    "Spotkania z naturą - Edukacja ekologiczna w Szkole Podstawowej w Szynczycach.

Wartość ogólna zadania: 15114 zł.
    Wysokość dofinansowania z WFOŚiGW: 12 700zł.
    Projekt obejmuje:
    Fundusze z projektu przeznaczone są na zakup pomocy dydaktycznych, wycieczki krajoznawcze, zajęcie terenowe dla uczniów, warsztaty stacjonarne dla uczniów oraz na realizację konkursów ekologicznych.

Link do strony http://www.zainwestujwekologie.pl
    Szynczyce dn. 5.05.2017 r.

Zdjęcia z projektu mogą Państwo obejrzeć w zakładce "My na Facebook-u".
    08.08.2017 15:33 | więcej »
  • MOJA WYMARZONA EKOPRACOWNIA
    Deyzją Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi Szkoła Podstawowa w Szynczycach uzykała dofinansowanie na utworzenie ekopracowni.
    1. Nazwa zadania: Moja wymarzona ekopracownia.
    2. Wartość ogólna zadania: 38 460 zł.
    3. Wysokość dofinansowania z WFOŚiGW: 36 460 zł.
    4. Projekt obejmuje:
    a) wykonanie przez szkołę szafy wnękowej,
    b) zakup i montaż nowych szafek naściennych,
    c) zakup i montaż rzutnika multimedialnego wraz z tablicą ineraktywną,
    d) zakup laptopa do zestawu multimedialnego,
    e) zakup nowych stolików i krzeseł z regulowaną wysokością,
    f) zakup pomocy dydaktycznych do nauki przyrody i ekologii,
    g) prowadzenie zajęć z w/w przedmiotów z wykorzytaniem zakupionego sprzętu,
    h) prowadzenie zajęć w terenie z pomocą zakupionego sprzętu.

5. Link do strony WFOŚiGW w Łodzi:
    www.wfosigw.lodz.pl

Dotacja z WFOŚiGW pozwoliła na zakup nowych stolików, krzeseł, biurka, szafek, wieszaków ściennych na plansze, profesjonalnego i niezbędnego sprzętu związanego z realizacją ciekawych lekcji w ramach edukacji ekologicznej uczniów: tablicy interaktywnej z projektorem, laptopa, oraz pomocy dydaktycznych m.in. zestawu do obserwacji ptaków ,warsztatu do filtrowania, pojemników teleskopowych do badania owadów, sieci workowej do odławiania organizmów wodnych, zestawu do filtrowania, do badania gleby , wody i powietrza, doniczek do uprawy ciekawych roślin, pojemników do obserwowania przebiegu procesu kompostowania, zestawu do demonstracji energii słonecznej, autka z napędem wodorowym, zestawu do badania elektryczności i magnetyzmu, kluczy do oznaczania roślin i zwierząt, zestawu preparatów mikroskopowych, szkiełek mikroskopowych, skał i minerałów, lup, globusów, termometrów, prasy do roślin, księgi eksperymentów, drogomierza edukacyjnego. W pracowni pomalowano ściany, naprawiono boazerię, zmodernizowano oświetlenie, wykonano szafę wnękową.

Szynczyce dn. 28.11.2014 r.

08.08.2017 15:30 | więcej »