Dorota Kuchta

23.03.2020 r.

Witam, od dzisiaj każda klasa ma założone konto mailowe i tam będę Wam przesyłać materiały na kolejne lekcje matematyki. Oto adresy i hasła dla poszczególnych klas:
KLASA 4
hasło: matematyka4
KLASA5
hasło: matematyka5
KLASA6
hasło: matematyka6
KLASA7
hasło: matematyka7
Proszę sobie zapisać właściwe dla swojej klasy adresy i hasła i codziennie logować się na dany adres, żeby pobrać informacje, które będę przesyłała. Zaczynamy już teraz, zapraszam. Dorota Kuchta

Uwaga! Podaję jeszcze konto klasy 8 bo nie wszyscy przesłali mi informację zwrotną i nie wiem czy wszyscy pobierają materiały i moje wskazówki, przypominam przy okazji, że czekam do godz.15, na wasze odpowiedzi do przesłanego w piątek arkusza: klasa8_2020@interia.pl hasło: egzamin2020

20.03.2020 r.

klasa 5
Obliczanie pól prostokątów i kwadratów.  Zróbcie z zeszytu ćwiczeń ćwiczenia ze stron 105-108. W zeszycie zróbcie proszę, te zadania z podręcznika ze stron 49-52, których wcześniej nie zrobiliście, bo jest ich dość dużo.
klasa 7
Temat 3 ze strony www.gov.pl/web/zdalnelekcje Na razie nie będziemy wprowadzać nic nowego. Ćwiczcie rozwiązywanie równań.

klasa 8
Jak zwykle kontakt meilowy.

19.03.2020 r.

klasa 4
Proszę uzupełnić zeszyt ćwiczeń z wczorajszego tematu, czyli strony 103-105 oraz z tej samej strony internetowej co wczoraj
Lekcja 3. Porównywanie ułamków. Wprowadzenie

Na tej lekcji nauczę się porównywać ułamki o tych samych licznikach i mianownikach.

Nasz podręcznik zadania 1-4 s. 75,76

klasa 6
Do poprzedniego tematu: uzupełnijcie zeszyt ćwiczeń strony 115 -117
Temat: Zamiana jednostek.  Przykłady w książce s. 111-113 zadania 1-7 s.117-118
Proszę tak jak poprzednio o skorzystanie z videolekcji na stronie pistacja.tv

klasa 7
Temat: Ćwiczenia w rozwiązywaniu równań.
Jak zauważyliście tych równań w książce jest dużo, są one o różnym stopniu trudności nie nauczycie się tego w jeden dzień. Proszę żebyście rozwiązywali w zeszycie zadania z książki do strony 234. Pamiętajcie, że najpierw trzeba przekształcić równania, zapisać je w najprostszej postaci, wykorzystując działania na wyrażeniach algebraicznych, których uczyliśmy się w poprzednim dziale. Trzeba wykonać wszystkie działania po obu stronach znaku =, mnożenie przez nawias, opuszczanie nawiasów, redukcję wyrazów podobnych i dopiero przenosić niewiadome na jedną stronę znaku=, a liczby na drugą stronę. Obejrzyjcie videolekcje ze strony pistacja.tv.

18.03.2020 r.

klasa 4
Ułamek jako część całości. Utrwalenie i powtórzenie.

Jest to temat zawarty i opracowany na stronie www.gov.pl/web/zdalnelekcje
Proszę żebyście weszli na tą stronę w odpowiednie zakładki (szkoła podstawowa, klasa 4, matematyka) i obejrzeli przygotowany materiał, dla poćwiczenia zróbcie sobie zadania z podręcznika strona 69-71.

klasa 5
Pole figury - zadania.Nie możemy skorzystać z materiałów ze zdalnego nauczania bo jesteśmy z materiałem do przodu, tam są ułamki dziesiętne, które już omówiliśmy, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby osoby które nie czuły się mocne w tych ułamkach weszły na stronę którą zapisałam klasie 4 znalazły zakładkę klasa 5 i ćwiczyły ułamki dziesiętne. Wszyscy robią zadania z podręcznika strony 50-52. Nie jestem w stanie tłumaczyć Wam tego na odległość ale zapraszam na stronę pistacja.tv Sprawdziłam, że można tam znaleźć videolekcje z tego tematu, gdzie jest bardzo przystępnie wytłumaczone. Zapraszam do obejrzenia.

Klasa 6
Objętość brył - ćwiczenia.Podobnie jak z klasą 5 jestem z Wami z materiałem do przodu dlatego nie ma dla Was tego tematu na stronie zdalne nauczanie. Robimy zadania z podręcznika strona 110-113. Bardzo Was zachęcam do skorzystania z videolekcji na stronie pistacja.tv. Sprawdziłam znajdziecie tam tematy o bryłach i objętości, jest wszystko bardzo przejrzyście tłumaczone, nie powinno być problemu zachęcam wejdźcie, trzeba odszukać odpowiednią zakładkę. Jeśli dla kogoś to za mało to proszę uzupełniać ten temat w ćwiczeniówce.

Klasa 7
Równania z jedną niewiadomą. Wprowadzenie. Jest to kontynuacja na stronie www.gov.pl/web/zdalnelekcje Oprócz tego po przeanalizowaniu materiału z powyższej strony róbcie zadania z podręcznika strony 222-225 (ćwiczenia i zadania).

17.03.2020 r.

klasa IV
Temat: Ułamek, jako część całości. Strona internetowa www.gov.pl/web/zdalnelekcje zakładka kl. 4 matematyka temat 1

klasa V
Temat: Pole figury. Proszę o przeczytanie i przeanalizowanie materiału w podręczniku strony 46-48. Dokładne przeanalizowanie ze zrozumieniem zamieszczonych tam przykładów i wykonanie zadań z podręcznika ze stron 48 -51. To jest praca na dwa dni.

klasa VI
Temat: Bryły i ich objętość. Przeczytajcie ze zrozumieniem wprowadzenie do tematu na stronie 107. Postarajcie się zapamiętać wzór na objętość graniastosłupa, który jest tam umieszczony i wzory na objętość prostopadłościanu i sześcianu. Przeanalizujcie przykłady 1 i 2 ze strony 108. Zróbcie zadanie 1/109 oraz 3, 4, 5, 6 s.110

klasa VII
Temat: Zapisywanie wyrażeń za pomocą równań. Strona internetowa tak jak w klasie 4, zakładka kl.7, matematyka, temat 1.
klasa 8 pracuje z zadaniami wysyłanymi przeze mnie na adres internetowy.
Życzę miłej i owocnej pracy oraz zdrowia.

13.03.2020 r.

Trwają już e-mailowe lekcje matematyki z klasą VIII.

Zestawy zadań powtórkowych dla klasy VIII.