Nasz plac zabaw

Jak powstał

Wybudowaliśmy obok naszej szkoły, w parku kompletny plac zabaw dla dzieci. Środki na niego zbieraliśmy przez kilka lat organizując imprezy charytatywne na rzecz szkoły. Bez rodziców nie dalibyśmy rady. Zawsze jest wśród rodziców taka grupa ludzi, którzy z chęcią pracują na rzecz szkoły i uczących się w niej dzieci. Ich praca przynosi wymierne korzyści dla całego środowiska.

Długo szukaliśmy i przeglądaliśmy oferty producentów. Dostaliśmy katalogi od ponad 20 firm zajmujących się produkcją i montażem takich obiektów. Wybraliśmy firmę "Akant", która naszym zdaniem miała najlepszy stosunek ceny do swoich worobów. Montaż też przprowadzili pracownicy firmy "Akant". Plac zabaw istnieje kilka lat i jest co roku konserwowany olejami do drewna a w wakacje 2014 r. pomalowaliśmy elementy kolorowe farbami Beckersa. Plac nadal wygląda jak nowy. Dzieci mogą z niego korzytać na każdej przerwie i podczas zajęć świetlicowych czy wychowania ficznego. W dni wolne też jest udostępniany mieszkańcom, trzeba się tylko wcześniej umówić, żebyśmy otowrzyli bramę szkoły.