Nasze szkolne boiska

Od czego zacząć.....

... no właśnie. Zawsze przy naszej szkole kiedy była odpowiednia pogoda zajęcia sportowe i lekcje wychowania fizycznego odbywały się na dwóch placach w parku. Nazywaliśmy je boiskami ale śmiało można by było powiedzieć, że były raczej polanami wśród zabytkowego drzewostanu. Ze względu na przepisy musieliśmy zlikwidować prowizoryczne konstrukcje istniejące na naszych "polanach". Choć mamy halę sportową to dzieci chętniej podczas ładnej pogody biegają na świeżym powietrzu więc boisko było bardzo potrzebne.

Na jednym z zebrań Rady Rodziców, wiosną 2011 roku właśnie rodzice wystąpili z pomysłem budowy boiska dla naszej szkoły "...daliśmy radę zebrać fundusze na plac zabaw to poradzimy sobie z boiskiem" - postulował Pan Radosław Mieszek - absolwent naszej szkoły. Szkoła posiada działki położone po drugiej stronie drogi jakieś 100 metrów od bramy głównej. Teren niestety nachylony i kompletny brak funduszy na taką inwestycję nieco studził zamiary ale do "boju" zagrzewała Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Beata Ambrożek.

Dyrektor szkoły uzyskał od Wójta Gminy Czarnocin odpowiednie pełnomocnictwo do występowania w jego imieniu w sprawie zagospodarowania działki gdzie miało powstać boisko. Znalazł firmę, która przygotowała plan koncepcyjny zagospodarowania działki. Uzyskano mapy ze Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, projekt koncepcyjny został przygotowany i dokumentacji złożona do zatwierdzenia w Starostwie Powiatowym. Poszło bardzo szybko. Pieniądze jakieś się znalazły z organizowanych imprez w szkole. Znalazł się również sponsor. Pan Roman Maciejek (absolwent naszej szkoły) przekazał wszystkie swoje diety radnego Gminy Czarnocin na w/w cel.

Prace ruszyły 11 maja 2011 roku. Plantowano teren spychaczem rozgarniając ziemię. Następnie przywieziono kilkanaście dużych samochodów piachu i rozprowadzono go po działce. Tak wykonano drenaż boiska. Na piach nagarnięto ziemię uprawną i teren wyrównano. Następnie zebraliśmy kamienie i przystąpiliśmy do siania trawy, która w czerwcu już pięknie wschodziła. Kupiliśmy też profesjonalną kosiarkę - traktorek ze zbieraczem.

Postanowiliśmy, że podzielimy powstałe boisko na trzy:

1. Jedno, trawiaste do piłki nożnej.

2. Drugie, trawiaste do zabaw dzieci.

3. Trzecie do piłki plażowej a zimą będziemy robić tam lodowisko.

W roku 2012 dzieci już mogły ćwiczyć ale brakuje ogrodzenia. Poważną przeszkodą była wisząca nad działką linia energetyczna. Znów trzeba było zbierać pieniążki i znów się udało. Przy zakładniu boisk brał udział również konserwator naszej szkoły Pan Edward Galia z całą rodziną (również on i jego dzieci są absolwentami naszej szkoły). W tym roku uzbieraliśmy z rodzicami potrzebną sumę na wykonanie planów, postawienie nowych słupów energetycznych i zakopanie linii energetycznej. Wszystkim zajęła się firma "Energopik", której właścicielem jest absolwent naszej szkoły Pan Piotrk Ścieszko. Firma Pana Piotra nie pierwszy raz nam pomaga. W tym roku rekultywację boiska swoimi maszynami wykonał Pan Arkadiusz Lolo (absolwenta naszej szkoły) i Pan Edward Galia. Nie spisała się tylko firma telekomunikacyjna, której przewody nadal wiszą nad boiskiem. Teraz tylko zasypiemy część działki piachem i będziemy mogli zimą zrobić w tym miejscu lodowisko - mamy taką nadzieję, że pomogą nam hufce Ochotniczej Straży Pożarnej.