Remonty

Remont piwnic i fasady

W 2013 roku po wykonaniu odwodnienia zajęto się remontem części piwnic i fasady budynku. Prace objęły szatnię i wejście do szkoły. W części piwnic skuto tynki, zerwano posadzkę i wybrano 50 cm podkładu. Położono nowe tynki i izolowane posadzki. Założono w pomieszczeniach piwnicznych system wentylacyjny z rekuperatorem. W części piwnic, które nie podlegały kapitalnemu remontowi uzupełniono ubytki cegły, postawiono filar podtrzymujący sklepienie kolebkowe i doprowadzono tam wentylację.

Skuto sypiące się tynki zewnętrzne do wysokości, do jakiej były zerodowane. Zastosowano preparaty odsalające mury. W miejscach pęknięć murów wykonano "spinki". Następnie uzupełniono ubytki cegły z murach zewnętrznych i otynkowano tynkami renowacyjnymi. Tynki pokryto szpachlą renowacyjną, wyszlifowano i pomalowano.

Wymieniono schody na basztę z drewnianych i rozsypujących się na metalowe - kratownicowe, Naprawiono tynki wewnątrz baszty i je pomalowano.

Zerwano starą i wykonano nową podbitkę dachu.

Wymieniono część stolarki okiennej.

Wymieniono wszystkie rynny na budynku i połączono je z systemem odwadniającym.

Zerwano stare pokrycie schodów wejściowych do budynku z klinkieru i założono nowe z płyt granitowych.

Zerwano zewnętrzne parapety klinkierowe i założono nowe z blachy ocynkowanej.

Wszystkie prace remontowo budowlane wykonał Zakład Ogólnobudowlany Pana Wacława Kraski, ul. Tatrzańska 43, 93-219 Łódź.

Nad wszystkim pracami czuwał konserwator zabytków.

Skuwanie tynków zewnętrznych

Prace remontowe w piwnicach

Nakładanie gładzi na tynki zewnętrzne

Nowy system rynien i zmiana podbitki dachu